
Hikvision
0,00 ₼
| Operation system | Linux |
| Processor | Embeded high performance processor |
| RAM | 256 MB |
| ROM | 32 MB |
| Supplement light | IR light, up to 3 m |
| Resolution | Main stream: 1920 × 1080p,1280 X 720p Sub stream: 1280 X 720p,640 x 480p |
| Lens | 2MP HD camera |
| Field of view | Horizontal: 131°, Vertical: 78° |
| Video Compression Standard | H.264; H.265; MJPEG |
| Audio input | 1 built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | 1 built-in loudspeaker |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Audio compression standard | G711U、G711A、G726、AAC_LC、AAC_LD、OPUS、G722.1 |
| Audio compression Rate | 64 Kbps |
| Network protocol | TCP/IP, RTSP, IPV6,ONVIF |
| Network interface | 1 RJ-45, 10/100 Mbps self-adaptive |
| RS-485 | 1 |
| Alarm input | 4 |
| Lock control | 1 relay, Max. 30 VDC 2 A |
| Exit button | 1 |
| Door contact input | 1 |
| TAMPER | 1 |
| Button | 1 physical button(s) |
| Power consumption | < 10 W |
| Working temperature | -40 °C to 55 °C(-40 °F to 131 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (no-condensing) |
| Dimension | 138 mm × 65 mm × 27 mm (5.4" × 2.6" × 1.1") |
| Installation | Surface mounting |
| Protection level | IP65 |
| Indicator | 2 |
| Application environment | Outdoor |
| Power supply | IEEE802.3af, standard PoE 12 VDC |
| Operation system | Embedded Linux operation system |
| RAM | 128 MB |
| ROM | 16 MB |
| Processor | Embedded processor |
| Display resolution | 480 × 272 |
| Operation method | Capacitive touch screen with 9 touch buttons |
| Screen size | 4.3-inch colorful TFT screen |
| Type | Colorful TFT screen |
| Audio input | Built-in omnidirectional microphone |
| Audio output | Built-in loudspeaker |
| Audio quality | Noise suppression and echo cancellation |
| Audio compression standard | G.711 U, G.711 A |
| Audio compression bitrate | 64 Kps |
| Volume adjustment | Adjustable |
| Network protocol | TCP/IP, SIP, RTSP |
| Wi-Fi | Wi-Fi 802.11 b/g/n, 2.4 GHz |
| Network interface | 1 RJ-45 10/100 Mbps self-adaptive |
| Button | 9 physical button |
| Power consumption | ≤ 4 W |
| Power supply | IEEE802.3af, Standard PoE,12 VDC |
| Working temperature | -10 °C to 50 °C (14 °F to 122 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (no-condensing) |
| Dimension (L x W x H) | 200 mm × 140 mm × 15.1 mm (7.9" × 5.5" × 0.6") |
| Dimension (W × H × D) | 120 mm × 120 mm × 21 mm (4.7" × 4.7" × 0.83") |
| Installation | Wall mounting, table mounting |
| Application environment | Indoor |
| Protective level | / |
| Language | English, French, Portuguese, Portuguese (Brazil), Spanish, Russian, German, Italian, Polish, Turkish, Vietnamese, Arabic, Czech, Hungarian, Dutch, Romanian, Bulgarian, Ukrainian, Croatian, Serbian, Greek, Lithuanian, Estonian, Latvian, Norwegian Danish, Slovenian, Slovak, Swedish, Finnish, Traditional Chinese, Mongolian, Hebrew, Kazakh, Uzbek |
| User capacity | 2000 |
| Linked indoor station capacity | 16 |
| Card capacity | 10000 |
| Video compression standard | / |
| Resolution | / |
| Lens | / |
| Wide dynamic range (WDR) | / |
| FOV | / |
| Notice capacity | 200 |
| Linked indoor extensions capacity | 16 |