
Hikvision
0,00 ₼
| RS-485 | 1 group |
| Rising to Limit | 1 group |
| Falling to Limit | 1 group |
| Open | 1 group |
| Close | 1 group |
| Stop | 1 group |
| IR/Vehicle Detector/Radar | 1 group |
| Traffic Signal Light | 1 group, external power supply required, max. 220 VAC supported |
| RF | CE-RED EN 300220-1 V3.1.1 EN 300220-2 V3.1.1 EN 301489-1 V2.2.3 EN 301489-3 V2.1.1 EN IEC 62311: 2020 |
| EMC | CE-EMC: EN 55032: 2015/A11: 2020 + A1:2020, EN IEC 61000-3-2: 2019/A1: 2021, EN 61000-3-3: 2013 + A1: 2019/A2: 2021, EN 50130-4: 2011+A1: 2014 |
| Security | CE-LVD: EN 62368-1: 2014/A11: 2017 CB: IEC 62368-1: 2014 IEC 62368-1: 2018 |
| Environment | ROHS |
| Protection | IP54, IK09 |
| Duty Cycle | 100% |
| Boom Pole Direction | DS-TMG421, DS-TMG421/B: right by default, direction switchable DS-TMG421-L, DS-TMG421-L/B: Left DS-TMG421-R, DS-TMG421-R/B: Right |
| Motor Type | DC brushless motor |
| Matched Boom Pole Type | Folding boom pole |
| Rising/Falling Speed | 1.5 + 1.5 m: 2 s,2 + 2 m: 3s,2.5 + 2.5 m: 5s |
| Boom Pole Falling Delay | 10 s by default (configurable), min. 2 s (every 2 s followed a gap) |
| Number of Cycles | 5,000,000 |
| Working Voltage | 220 VAC |
| Consumption | DS-TMG421, DS-TMG421-L, DS-TMG421-R: Max. 158 W DS-TMG421/B, DS-TMG421-L/B, DS-TMG421-R/B: Max. 168 W |
| Temperature and Humidity | Temperature: -30 °C to 60 °C (-22 °F to 140 °F),Humidity: ≤ 90% |
| Rising Boom Pole for Poweroff | Optional, not supported by default |
| Barrier Housing Material | SGCC |
| Barrier Housing Thickness | 1.5 mm |
| Barrier Housing Door Thickness | 1.2 mm |
| Barrier Housing Color | Iron gray |
| Barrier Housing Door Color | Orange red |
| Boom Pole Installation Height | 885 mm |
| Body Indicators | DS-TMG421, DS-TMG421-L, DS-TMG421-R: no body indicator DS-TMG421/B, DS-TMG421-L/B, DS-TMG421-R/B: With body indicator. Green: access indicator. Red: prohibition indicator. |
| Boom Pole Color | White background with red bar |
| Boom Pole Weight | 1.5 + 1.5 m: 5 ± 0.3 kg (11.02 ± 0.66 lb.) 2 + 2 m: 6.35 ± 0.3 kg (14 ± 0.66 lb.) 2.5 + 2.5 m: 7.45 ± 0.3 kg (16.42 ± 0.66 lb.) |
| Boom Pole Dimensions (with Package) | 1.5 + 1.5 m: 220 × 90 × 1720 mm (8.66 × 3.54 × 67.71 inch) 2 + 2 m: 220 × 90 × 2220 mm (8.66 × 3.54 × 87.4 inch) 2.5 + 2.5 m: 220 × 90 × 2720 mm (8.66 × 3.54 × 107.09 inch) |
| Boom Pole Weight (with Package) | 1.5 + 1.5 m: 5.46 ± 0.3 kg (12.04 ± 0.66 lb.) 2 + 2 m: 6.63 ± 0.3 kg (14.62 ± 0.66 lb.) 2.5 + 2.5 m: 8.0 ± 0.3 kg (17.64 ± 0.66 lb.) |
| Boom Pole Dimensions | 1.5 + 1.5 m: 178 × 79 × 3065.5 mm (70.08 × 31.1 × 1206.89 inch) 2 + 2 m: 178 × 79 × 4065.5 mm (70.08 × 31.1 × 1600.59 inch) 2.5 + 2.5 m: 178 × 79 × 5065.5 mm (70.08 × 31.1 × 1994.29 inch) |
| Boom Pole Material | AL6061 |
| Barrier Housing Dimensions (L × W × H) | 1060 × 370 × 262 mm (41.73 × 14.57 × 10.31 inch) |
| Body Weight | 43 ± 3 kg (94.8 ± 6.61 lb.) |
| Body Dimensions (with Package, Without Boom Pole) (L × W × H) | 1266 × 504 × 626 mm (49.84 × 19.84 × 24.65 inch) |
| Body Weight (with Package, Without Boom Pole) | 47 ± 3 kg (103.61 ± 6.61 lb.) |