
Hikvision
0,00 ₼
| Card capacity | 60,000 |
| Event capacity | 180,000 |
| Lane width | 550;650;750;900;1100 |
| Pedestal length | 1500 mm |
| Module selection | NO |
| Pedestal width | 200 mm |
| Wall distance | 10 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Acrylic glass |
| Application environment | Indoor and outdoor |
| Authentication mode | Card;Face |
| Card type | EM;M1 |
| Recommended width | 650 mm |
| Base model | DS-B601-BASE |
| Product type | Swing barrier |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Convert Face | NO |
| Door Height | Default(0.85m) |
| Door wing gap | Default:50mm |
| Throughput | 20 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm to 1100 mm (21.65" to 43.31") |
| Barrier material | Stainless steel pipe; Acrylic |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1.2 mm(0.05") |
| Working temperature | -25 °C to 65 °C (-13 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 10% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 (proved by Hikvision laboratory) |
| Dimensions | Without package: 1500 mm × 200 mm × 960 mm (59.06" × 7.87\" × 37.80\") With package: 1610 mm × 300 mm × 1100 mm (63.39 × 11.81\" × 43.31\")" |
| Network interface | TCP/IP |
| Lock control | 2 |
| Alarm output | 2 |
| RS-485 | 4 |
| RS-232 | 4 |
| Motor | Servo motor |
| MCBF | ≥ 6 million times |
| IR light detectors | 12 pairs |