
Hikvision
0,00 ₼
| Card | NA |
| Card capacity | NA |
| Event capacity | NA |
| Lane width | 550 |
| Pedestal length | 1500 mm |
| Module selection | NO |
| Pedestal width | 130 mm |
| Wall distance | 20 mm |
| Base | YES |
| Barrier material | Stainless steel pipe |
| Application environment | Indoor and outdoor |
| Authentication mode | Face |
| Card type | EM;M1;Desfire |
| Recommended width | 550 mm |
| Base model | DS-K3G530X-BASE |
| Side pedestal | YES |
| Side pedestal type | Fence (130 mm) |
| Product type | Tripod Turnstile |
| Remote controller type | 433Mhz;868Mhz |
| Movement Protrusion Width | 105 mm |
| Convert Face | NO |
| Door wing gap | 36 mm |
| Configuration via PC Web | Not support |
| Configuration via mobile Web | Not support |
| Audio prompt | Not support |
| Communication protocol | NA |
| Keypad configuration | Support |
| Keyfob | Not support |
| Throughput | 30 to 60 persons per minute The actual throughput is affected by the person passing rate and passing method. |
| Lane width | 550 mm (21.65") |
| Barrier material | 1.2 mm stainless pipe |
| Pedestal material | SUS304 stainless steel 1.5 mm (mostly) |
| Power consumption | Standby: 25 W Working: 55 W Peak: 65 W |
| Working temperature | -20 °C to 65 °C (-4 °F to 149 °F) |
| Working humidity | 0% to 95% (No condensing) |
| Protective level | IPX4 |
| Dimensions | Without package: 1500 mm × 130 mm × 1002.5 mm (59.1" × 5.1\" × 39.5\") With package: 1660 mm × 510 mm × 1305 mm (65.4 × 20.1\" × 51.4\")" |
| Approval | CE/CB/RoHS/REACH/WEEE |
| Power supply method | 100 to 120 VAC~ / 200 to 240 VAC~, 50/60 Hz, 1.0 to 1.5 A |
| Access controller | Not supplied |
| Network interface | NA |
| Lock control | NA |
| Exit button | 2 |
| Alarm output | NA |
| TAMPER | NA |
| RS-485 | NA |
| RS-232 | NA |
| Wiegand | NA |
| Fire alarm input | 1 |
| Case input | NA |
| Wired network | NA |
| Motor | Brushless motor |
| MCBF | ≥ 10 million times |